PIECE STALOWE

Piec wolnostojący stalowy KOZA AB S/2 KOZA/AB/S/2

Piec wolnostojący stalowy KOZA AB S/2
Kod produktu: KOZA/AB/S/2
Cena: 3 730,00 PLN
Status: dostępny
Wysyłka: darmowa (przedpłata) darmowa (pobranie)
Domykanie drzwiczek:


Opis

Koza AB o nowoczesnym, cylindrycznym kształcie to dobre rozwiązanie dla osób, które nie dyspnoują dużą przestrzenią a marzą o cieple domowego ogniska.

MAKSYMALNE WYKORZYSTANIE ENERGII

Efektywniejsze spalanie i dłuższe utrzymywanie temperatury następuje dzięki wyłożeniu komory spalania TERMOTEC, materiałem akumulującym ciepło, który podwyższa temperaturę w palenisku.

Dopalanie cząstek opału następuje dzięki deflektorowi, który wydłuża drogę spalin. Proces spalania jest znacznie efektywniejszy. co za tym idzie, mniej szkodliwcy substancji dostaje się do atmosfery. Dodatkowo zamontowana przesłona, która pełni podobną funkcję do deflektora, co jeszcze bardziej podnosi efekty pracy urządzenia. Dolot powietrza można podłączyć do pieca od tyłu lub od dołu. Regulujemy go przepustnicą a sam mechanizm działa bardzo cicho i bezawaryjnie.

We wkładzie zastosowany jest potrójny system dopowietrzenia komory spalania. Powietrze pierwotne, ułatwiające rozpalanie drewna, dostarczane jest pod ruszt. Powietrze wtórne - zapewniające ekologiczne spalanie - dostarczane jest otworami w tylnej ścianie. System czystej szyby ogranicza emisję szkodliwego CO do atmosfery.

Wbudowany dolot powietrza z zewnątrz fi 125, który zapewnia doprowadzenie świeżego powietrza do paleniska z zewnątrz budynku, co wpływa na lepsze spalanie i większy komfort użytkowania.


 

BEZPIECZEŃSTWO NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

Front wkładu wyposażony jest w ceramikę żaroodporną wytrzymująca temperaturę do 660°C. Oferowane przez Nas szkło posiada certyfikat jakości i bezpieczeństwa.

Wysokogatunkowa stal zapewnia stabilność całej konstrukcji i odporność na działanie wysokich temperatur. Doskonała szczelność urządzenia zapewniona jest, dzięki solidnym spawom wykonanym w osłonie gazu szlachetnego. Elementy stalowe wycinane laserowo przy pomocy nowoczesnych urządzeń, a następnie wyginane na giętarkach CNC.


 

WYGODNE UŻYTKOWANIE

Piec można z łatwością utrzymać w czystości dzięki wyjmowanemu rusztowi i pojemnikowi, w którym gromadzi się popiół. Kurtyna powietrzna odgradza szybę od paleniska, dzięki czemu nie brudzi się.

Piec KOZA AB S/2, ze względu na swój kształt, może być zainstalowany w narożniku z podłączeniem od góry lub od tyłu. Podłączenie tylne możliwe jest zarówno z prawej, jak i lewej strony. (przy montażu wylotu z tyłu pieca wymagany jest zakup zaślepki płyty górnej).


 

NOWOCZESNY DESIGN

Komora pod paleniskiem wyposażona w mechanizm push to open - otwieranie poprzez docisk.Szeroka wizja ognia, dzięki zaokrąglonej szybie.

Gwarancja 5 lat.

Dane techniczne

Moc nominalna (kW) 10,0
Zakres mocy grzewczej (kW) 4.0 - 12.0
Sprawność cieplna (%) 80,0
Średnica wylotu spalin (mm) 150
Spełnia kryteria EKOPROJEKTU Tak
Przeznaczony do rekuperacji Tak
Rodzaj paliwa zalecane sezonowane drewno liściaste o wilgotności ≤20%
Waga (kg) 149,0
Emisja CO (przy 13% O 2 ) ≤ podawana w % 0,09
Temperatura spalin (℃) 280,0
Max długość polan (cm) 50
Emisja pyłków (pył) (mg/Nm3) 15,0
Zgodność z normą BImSchV 2 Tak
Współczynnik efektywności energetycznej EEI 105,40
Rodzaj przeszklenia półokrągłe
Otwieranie drzwi w lewo
Materiał wykonania stal
Szerokość (cm) 76,10
Wysokość (cm) 105,20
Głębokość (cm) 46,00
Dolot powietrza Tak
Wyłożenie komory spalania Tak
Popielnik Tak
Ozdobna szyba typu glass Nie
ASDP - automatyczne sterowanie dopływem powietrza Nie
Turbina TURBOFAN Nie
Panel wodny Nie

Opinie o produkcie

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Wideo

Klienci którzy kupili ten produkt, kupili również