PIECE STALOWE

Piec wolnostojący stalowy THOR 8 THOR

New
Piec wolnostojący stalowy THOR 8
Kod produktu: THOR
Cena: 4 350,00 PLN
Status: dostępny
Wysyłka: darmowa (przedpłata) darmowa (pobranie)
Domykanie drzwiczek:
Wyłożenie paleniska:


Opis

NOWOCZESNY DESIGN

Piec posiada szeroką wizję ognia, a dodatkowa ozdobna szyba typu glass podkreśla jego urok. Urządzenie jest szczelne, więc świetnie nada się w domach z rekuperacją.


 

EKOLOGICZNE SPALANIE

Urządzenie spełnia wymagania Ekoprojektu oraz normy BImSchV 2, wyznaczającej maksymalną emisję CO.


 

MAKSYMALNE WYKORZYSTANIE ENERGII

Efektywniejsze spalanie i dłuższe utrzymywanie temperatury następuje dzięki wyłożeniu komory spalania TERMOTEC, materiałem akumulującym ciepło, który podwyższa temperaturę w palenisku.

Dopalanie cząstek opału następuje dzięki deflektorowi, który wydłuża drogę spalin. Proces spalania jest znacznie efektywniejszy. co za tym idzie, mniej szkodliwcy substancji dostaje się do atmosfery. Dodatkowo zamontowana przesłona, która pełni podobną funkcję do deflektora, co jeszcze bardziej podnosi efekty pracy urządzenia. Dolot powietrza można podłączyć do pieca od tyłu lub od dołu. Regulujemy go przepustnicą a sam mechanizm działa bardzo cicho i bezawaryjnie.

We wkładzie zastosowany jest potrójny system dopowietrzenia komory spalania. Powietrze pierwotne, ułatwiające rozpalanie drewna, dostarczane jest pod ruszt. Powietrze wtórne - zapewniające ekologiczne spalanie - dostarczane jest otworami w tylnej ścianie. System czystej szyby ogranicza emisję szkodliwego CO do atmosfery.


 

BEZPIECZEŃSTWO NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

Front THORA wyposażony jest w ceramikę żaroodporną wytrzymująca temperaturę do 660°C. Oferowane przez Nas szkło posiada certyfikat jakości i bezpieczeństwa.

Wysokogatunkowa stal zapewnia stabilność całej konstrukcji i odporność na działanie wysokich temperatur. Doskonała szczelność urządzenia zapewniona jest, dzięki solidnym spawom wykonanym w osłonie gazu szlachetnego. Elementy stalowe wycinane laserowo przy pomocy nowoczesnych urządzeń, a następnie wyginane na giętarkach CNC.


 

WYGODNE UŻYTKOWANIE

W piecu zastosowano specjalnie profilowaną płytę dolną wykonaną z materiału TERMOTEC, dzięki czemu komora spalania jest głębsza i mieści w sobie większą ilość drewna.

Piec można z łatwością utrzymać w czystości dzięki wyjmowanemu rusztowi i pojemnikowi, w którym gromadzi się popiół. Kurtyna powietrzna odgradza szybę od paleniska, dzięki czemu nie brudzi się.

Piec THOR, ze względu na swój kształt, może być zainstalowany w narożniku z podłączeniem od góry lub od tyłu. Podłączenie tylne możliwe jest zarówno z prawej, jak i lewej strony. Dzięki możliwości samodzielnego przełożenia paneli bocznych pieca oraz króćca wylotu spalin, nie ma problemu z właściwym podłączeniem urządzenia do komina bez względu na jego położenia na ścianie. O przełożeniu króćca oraz paneli bocznych na odpowiednią stronę decyduje instalator dostosowując urządzenie do potrzeb montażu. 

Pod paleniskiem można znaleźć komorę, w której ukryty jest system podłączenia dolotu.


 

Dane techniczne

Moc nominalna (kW) 8,0
Zakres mocy grzewczej (kW) 5.5 - 10.0
Sprawność cieplna (%) 83,0
Średnica wylotu spalin (mm) 150
Spełnia kryteria EKOPROJEKTU Tak
Przeznaczony do rekuperacji Tak
Rodzaj paliwa zalecane sezonowane drewno liściaste o wilgotności ≤20%
Waga (kg) 160,0
Emisja CO (przy 13% O 2 ) ≤ podawana w % 0,10
Temperatura spalin (℃) 175,0
Max długość polan (cm) 30
Emisja pyłków (pył) (mg/Nm3) 38,0
Zgodność z normą BImSchV 2 Tak
Współczynnik efektywności energetycznej EEI 109,32
Rodzaj przeszklenia boczne
Otwieranie drzwi w prawo
Materiał wykonania stal
Szerokość (cm) 45,20
Wysokość (cm) 130,80
Głębokość (cm) 45,20
Dolot powietrza Tak
Wyłożenie komory spalania Tak
Popielnik Tak
Ozdobna szyba typu glass Tak
ASDP - automatyczne sterowanie dopływem powietrza Nie
Turbina TURBOFAN Nie
Panel wodny Nie

Opinie o produkcie

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy